Om oss

OM FIGHT CLUB STOCKHOLM

 

Vi är en ung idrottsförening med instruktörer som gillar att kämpa för framgång. Hos oss får du möjligheten att träna oavsett om du är nybörjare eller om du tidigare har tränat och tävlat på elitnivå! Vill du bli en del av vår framgångsrika förening är du varmt välkommen att komma förbi när det passar dig under våra öppettider så får du känna på om vårt sätt att träna kampsport är något som dig.

 

Vi erbjuder dig en allsidig och omväxlande träningsform, i en klubb med flest träningstillfällen i hela Sverige när det kommer till kampsport. Våra pedagogiska instruktörer är väl meriterade utövare och hos oss är våra medlemmar alltid i fokus. Vår målsättning är att alla ska ges möjlighet att träna hårt och effektivt!

 

Vi är ofta runt i Sverige och utomlands och tävlar med våra medlemmar och vi arrangerar även själva tävlingar, träningsläger och event, för alla, på alla nivåer.

Team Fight Club Stockholm

Pavlo Golovanchuk

Huvudinstruktör

Stil: kick- och thaiboxning

Teo Pitichai Hedström

Instruktör

Stil: thaiboxning

Jimi Animashaun

Instruktör

Stil: thaiboxning

Mikael Hidalgo

Instruktör

Stil: thaiboxning

David Luczak

Instruktör

Stil: kick- och thaiboxning
Porträttbild på Panos Konidaris, Klubbens ägare

Panos Konidaris

Klubbägare och huvudinstruktör

Porträttbild på Emma Syring, klubbmanager

Emma Syring

Klubbmanager

Porträttbild på Lena Borova, klubbfotograf

Lena Borova

Klubbfotograf och content manager

Hitta till oss